Naujiena

Naujiena

Džiugina augančios dienos stacionaro paslaugos

2022 12 06

  Daugelis pacientų galėtų pritarti posakiui, kad savuose namuose ir sienos gydo. Išties būtinybė spręsti iškilusias sveikatos problemas ne vienam sukelia papildomo streso ir dėl pasikeisiančios aplinkos, kada iš savų namų, savos įprastinės buities tenka persikelti tegu ir į pačią jaukiausią ligoninės palatą.
     Lietuvoje vis labiau populiarėja dienos stacionaro paslaugos. Dienos stacionaro paslauga – tai planinė gydomoji ir (ar) diagnostinė asmens sveikatos priežiūros veikla, kurios metu užtikrinama paciento priežiūra. Rytą pacientas atvyksta į ligoninę, o po keletos  valandų jau gali būti namuose arba kitoje jo įprasto gyvenimo aplinkoje.
     Mūsų Raseinių ligoninėje dienos stacionaro paslaugos suaugusiems teikiamos naujai suformuotame dienos stacionaro padalinyje. Tai puiki galimybė gauti platų paslaugų spektrą ligoninėje praleidžiant ne parą, bet dieną: ryte pacientas atvyksta į gydymo įstaigą, kur jam taikomas gydymas (atliekamos medikamentų infuzijos į veną, injekcijos į raumenis) ar atliekama diagnostinė procedūra ar procedūros, o po keletos valandų, įvykdžius dienos gydymo planą, grįžta į namus. Kitą dieną, esant poreikiui, dienos stacionarinis gydymas vėl tęsiamas. Pacientui tai labai patogu, nes ligoninėje praleidžiama tik keletą valandų. Esant reikalui atliekami ir laboratoriniai tyrimai, pacientai gali būti nukreipti reabilitologo, kito specialisto konsultacijai.
   Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams, turintiems šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą, nėštumo patologijos, terapijos dienos stacionaro paslaugos teikiamos nemokamai. Nemokamos ir priemonės, kaip lašelinės infuzinės sistemos, švirkštai, tirpalai, tik kai kuriuos vaistus pacientas turi nusipirkti pats. Dienos stacionare paslaugos gali būti teikiamos iki 10 dienų, ir jos yra teikiamos  tik darbo dienomis. Pacientai, atvykdami dienos stacionaro paslaugoms, turėtų žinoti, kad šio gydymo metu jiems neskiriamas maitinimas. Esant reikalui, gydymosi laikotarpiu, pacientams gali būti išrašomi receptai kompensuojamiesiems vaistams, išduodami nedarbingumo pažymėjimai.
     Dienos stacionaro paslaugos yra suteikiamos sergantiems įvairiomis ligomis. Ši paslauga teikiama tik nekomplikuotų susirgimų atvejais. Jei vargina sunkesni susirgimai, vis tik nereikėtų atsisakyti medikų siūlymo gydytis įprastiniame stacionare.
    Dienos stacionaro paslauga patogi pacientams- išlaikomas ryšys su šeima ir namiškiais, kai kuriais atvejais galima palaikyti net ir darbinius santykius. O ligoninė gali efektyviau organizuoti savo darbą ir daugiau pacientų suteikti paslaugas. Pacientus ragintume teirautis savo šeimos gydytojų, ar jiems skirtas gydymas, procedūros gali būti atliktos dienos stacionare.
 
Konsultacijų poliklinikos vedėja Asta Vilimienė